"Royal Collection" butikində "Montblanc" guşəsinin açılışı
11 iyun 2025-ci ildə 28 May küçəsi, ev 4 ünvanında yerləşən "Royal Collection" butikində lüks sinfinə mənsub qüsursuz yazı alətləri və aksesuarlarına dəyər verən hər kəs üçün əhəmiyyətli hadisə baş verib: qonaqlar "Montblanc" brendinin guşəsinin açılışına həsr olunmuş təmtəraqlı tədbirə yığışıblar. Bu brend öz etalon pero qələmləri, dəri aksesuarları, qüsursuz hazırlanma keyfiyyətinə malik dəbli İsveçrə saatları ilə məşhurdur.
Dəvət edilən hər kəs nəinki markanın yeni klassik kolleksiyalarının qüsursuz keyfiyyətini qiymətləndirərək onları nəzərdən keçirmək, həm də "Montblanc"ın əlyazma mədəniyyətinə hörmət və kalliqrafiya sənətinə heyranlıq fəlsəfəsi ilə tanış olmaq fürsəti əldə edib.
Guşənin açılışında "Montblanc"ın nümayəndəsi Jonas Weber-Heyn və "Italdizain" şirkətinin baş icraçı direktoru Mariya Şişova çıxış ediblər. Jonas səmimi qarşılama üçün "Italdizain" komandasına təşəkkür edib, əməkdaşlığın vacibliyini qeyd edib, Mariya isə yeni butikin brendin pərəstişkarlarının ən yaxşı yazı alətlərini kəşf edə və kalliqrafiya sənətindən ilham ala biləcəyi bir məkan olduğunu vurğulayıb.
Proqramın əsas hissəsi – peşəkar qrafoloq Larisa Drıqvalın iştirakı sayəsində qonaqlar elə həmin gecədə bənzərsiz təcrübə əldə etmək imkanına nail olublar. O, yazıda gizlənən emosional cəhətləri və individual xüsusiyyətləri ortaya çıxararaq arzulayan hər kəsə öz şəxsiyyətinin dərinliyinə nəzər yetirməyə kömək edib. Ən qədim zamanlardan bəri əlyazma məktublar özünü ifadə etməyin ən parlaq, eyni zamanda əlçatan formalarından biri olmuşdur. "Montblanc" fəlsəfəsinin özəyində bu incəsənətin dəstəklənməsi dayanır.
Qonaqların əla əhvali-ruhiyyəsi və gecənin müsbət enerjisi DJ In Her Room (Nəzrin Məmmədova) kompozisiyalarından dəstək alıb.
Sizi Azərbaycan, Bakı, 28 May küçəsi, 4 ünvanında yerləşən "Royal Collection" butikinə baş çəkməyə və "Montblanc" brendi ilə şəxsən tanış olmağa dəvət edirik. Əlaqə nömrəsi: +994 (12) 498-00-53.
"Montblanc" brendi və onun kolleksiyaları haqqında ətraflı məlumatı aşağıda qeyd olunan rəsmi saytdan əldə edə bilərsiniz: https://italdizain.az/brands/montblanc

Открытие корнера Montblanc в Royal Collection
11 июня 2025 года в бутике Royal Collection на ул. 28 мая, д.4 произошло событие, важное для всех ценителей безупречных пишущих инструментов и аксессуаров класса люкс: гости бутика собрались на торжественное мероприятие, посвященное открытию корнера популярного бренда Montblanc. Он известен своими эталонными перьевыми ручками, аксессуарами из кожи и стильными швейцарскими часами с безупречным качеством исполнения.
Все приглашенные смогли не только познакомиться с новыми и классическими коллекциями марки, оценив их непревзойденное качество, но и приобщиться к философии Montblanc - уважению к культуре рукописного письма и восхищению искусством каллиграфии.
На открытии корнера выступили представитель Montblanc Йонас Вебер-Хайн (Jonas Weber-Heyn) и CEO Italdizain Мария Шишова. Йонас поблагодарил команду Italdizain за теплый прием и отметил важность партнерства, а Мария подчеркнула, что новый бутик — это место, где поклонники бренда смогут открыть для себя лучшие пишущие инструменты и вдохновиться искусством каллиграфии.
Уникальный опыт приглашенные смогли получить в этот же вечер, благодаря ключевой части его программы - участию профессионального графолога Ларисы Дрыгваль. Она помогла каждому желающему заглянуть в глубины собственной личности, раскрывая скрытые в почерке эмоциональные черты и индивидуальные особенности. С древних времен рукописное письмо — одна из самых ярких и одновременно доступных форм самовыражения, и поддержание этого искусства лежит в основе философии Montblanc.
Отличное настроение гостей и позитивную энергию вечера поддерживали сеты диджея In Her Room (Назрин Мамедовой).
Приглашаем вас посетить бутик Royal Collection и лично ознакомиться с брендом Montblanc по адресу: ул. 28 Мая, 4, Баку, Азербайджан. Телефон для связи: +994 (12) 498-00-53.
Более подробную информацию о бренде Montblanc и его коллекциях можно найти на официальном сайте: https://italdizain.az/ru/brands/montblanc